Lesenacht - Marathon

U petak, 29. travnja, imali smo Noć čitanja koju održavamo već osam godina zaredom. Lesenacht – Noć čitanja neobični je maraton kojim smo započeli proslavu ovogodišnjeg Dana škole. Ovu manifestaciju započeli smo u petak u 19:30, kada smo u pratnji roditelja došli u školu. Organizator i ovogodišnje Noći čitanja je bila profesorica Melita Barišić. Kada smo se udobno smjestili na svojim improviziranim krevetima, vrećama za spavanje, lektorica njemačkog jezika, Kerstin Friedrich čitala nam je ulomak iz njemačke dječje književnosti. Nakon razgovora o pročitanoj priči otvorili smo svoje vrećice sa zdravim grickalicama i započeli opušteno čitanje omiljene knjige. Oko 22 sata zajednički smo uz kokice pogledali film Gregorov dnevnik. Imali smo neobičan posjet  bivših učenika koji su vidjevši svjetlo u školi prepoznali akciju u kojoj si i oni sudjelovali prije nekoliko godina. Želeći se prisjetiti svojih Noći čitanja, došli su nas posjetiti. Nakon filma imali smo radionice na kojima smo izrađivali zidne novine ili igrali društvene igre. Poslije ponoći vratili smo se u svoje vreće za spavanje i čitali knjige uz svjetlo noćnih lampi. Ujutro smo sudjelovali u pripremanju zdravog doručka i razmijenili svoja mišljenja o ovogodišnjoj Noći čitanja. Zaključili smo da je bilo odlično i da bi takvih aktivnosti u našoj školi trebalo biti i više.

Tekst napisali učenici: Robert Gajić, Marko Hećimović i Jan Zima.

Više fotografija pogledajte pod opširnije.

objavio: Mario Jager   datum: 2. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »