Školski projekt 2014./15.: Rimska kultura

• Smib i Modra lasta
 • Matka

Videokonferencijski sat iz fizike: Valovi - vježba

U utorak, 21. 3. 2017 u 13.15 sati obilježili smo Dan darovitih učenika tako što smo sudjelovali na još jednom videokonferencijskom satu iz fizike. Tema našeg druženja s ostalim školama su bili valovi. Škole partneri u radu bile su OŠ Šećerana iz Baranjskog Petrovog Sela, OŠ Ladimirevci iz Ladimirevaca, OŠ Bilje iz Bilja, OŠ Čeminac iz Čeminca, OŠ „ Retfala“ i OŠ Vijenac iz Osijeka.

Više od 80 sudionika promatralo je demonstracije pokusa, video uratke i prezentacijska izlaganja. Svi učenici ispunjavali su isti listić kojim su opisivali etape sata. Učenici su tijekom sata mjerili karakteristične vrijednosti za opis valova i izvještavali o dobivenim vrijednostima. Na samom kraju učenici su svoje znanje provjerili u kvizu u Edmodu te ispunili anketu o zanimljivosti na današnjem satu.

Naše javljanje vodile su učenice osmog razreda Barbara Pisačić i Leonarda Lozančić, a  ostalim su školama predstavile i naš model za demonstraciju transverzalnih valova, koji su izradili modelari naše škole od šperploče, štapića i drvenih kuglica.

Ovako smo se zabavili i radili valove u učionici.

objavio: Mario Jager   datum: 1. 4. 2017.

« Kolovoz 2017 »

I ove godine, plavom bojom označene naslove roditelji trebaju kupiti.