Ostali tisak
 • Smib i Modra lasta
 • Matka

Osmaši u Vukovaru

Kao i svake godine, osmaši su, sa svojim razrednicama Brankom Vuković i Anitom Nikolić,  sudjelovali u Projektu koji obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti  Republike Hrvatske. Tijekom dvodnevnog posjeta Vukovaru upoznati su s demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena. Nakon uspostavljanja teorijskog okvira, učenici su posjetili memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara gdje su se, kroz predavanja vodiča, susreli s  događajima koji su se odigrali ratne 1991. godine. Uz memorijalnu povijest vezanu za Domovinski rat, učenici su stekli znanja i o povijesnoj i kulturnoj baštini grada Vukovara kroz posjet Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture.

Dvodnevni posjet Vukovaru završio je Školom mira, tj. predavanjem čiji je cilj da učenici odnesu svojim domovima poruku mira, nenasilja i tolerancije na kojima se može graditi budućnost te kvizom znanja za učenike. Projekt je ujedno i način socijalizacije u novom okruženju, prilika za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini, kao i poticaj nastavnicima da primjenjuju korelaciju i integraciju nastavnih sadržaja.

objavio: Mario Jager   datum: 18. 10. 2017.

« Travanj 2018 »