Školski projekt 2020./21.

U  školsku knjižnicu ste dobrodošli:

ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom 7.00 - 13.00 sati

srijedom 9.00 - 15 sati

NAPOMENA: Svaki prvi utorak u mjesecu školska knjižnica ne radi. Knjižničarka Dubravka Maras je tada na stručnom usavršavanju u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici.

Zaboravili ste podići lektiru?

Ne očajavajte evo rješenja. Na stranici eLektire prijavom pomoću Carnet korisničkog računa možete čitati, preuzimati, slušati audio zapise i gledati ulomke iz većine propisane lektire. Ukoliko nemate Carnet korisnički račun javite se svom nastavniku informatike.

Korisne stranice:

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek

Elektronički časopisi:

Enciklopedije na internetu

RJEČNICI

• Hrvatski jezični portal - zajednički projekt Novog Libera i Srca. Većini riječi u bazi pridodani su izvedeni oblici, tj. gramatička razrada. Sadrži preko 100 000 osnovnih riječi.

JEDNOJEZIČNI RJEČNICI

DVOJEZIČNI RJEČNICI

VIŠEJEZIČNI RJEČNICI

• EU-dictionary - zastupljeni jezici: engleski, njemački, talijanski, španjolski, francuski, nizozemski, švedski, finski, japanski, latinski
  • Logos dictionary - zastupljena 22 jezika plus AV-materijali

INFORMATIČKI RJEČNIK

• Megabajt - besplatni online informatički rječnik na hrvatskom jeziku

ATLASI

PRIRUČNICI

• Zaštitite privatnost na Facebooku - U brošuri Nacionalnog CERT-a pod nazivom saznajte sve informacije vezane uz izlaganje opasnostima prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu te kako podesiti svoj profil na Facebooku tako da čuva privatnost vaših osobnih podataka, fotografija i kontakata.
  • Sigurnije na internetu - vodič za računalne laike koji pomaže prepoznati opasnosti i aktivno se zaštititi. Pokriva najpopularnije usluge, kao što su društvene mreže (Facebook) i dijeljenje datoteka (BitTorrent), a posebno se fokusira na izbjegavanje prijevara te zaštitu privatnih i osjetljivih podataka.
  • „Netiquette“ - Kako se „ponašati“ u „novom“, virtualnom svijetu? Koja su pravila lijepog on-line ponašanja? Odgovore na brojna pitanja o bontonu na internetu potražite na ovoj mrežnoj stranici.
  • Priručnik za učenje i poučavanje (za učenike) - Agencija za odgoj i obrazovanje
  • Priručnik za učenje i poučavanje (za nastavnike) - Agencija za odgoj i obrazovanje
« Rujan 2020 »

Popis udžbenika za 2020./2021.