Poslali jasnu poruku

Građanska opcija grada Osijeka (GOGO) organizirala je prosvjed podrške za povratak školskog igrališta djeci i građanima pod nazivom „Koš za OŠ Franje Krežme".

„Na tom smo igralištu moji prijatelji i ja proveli lijepe trenutke, a – kao što znate – odjednom nam je to oduzeto. Slali smo peticije, mnoge smo ljude upućivali na naš problem. Ja osobno sam naš problem prezentirao Gradskom vijeću Grada Osijeka“, rekao je na skupu Ilija Šušak, učenik osmog razreda, predsjednik Učeničkog vijeća Osnovne škole Franje Krežme i dodao kako je na njima sada da se nadaju jer su kao djeca napravili sve što je bilo u njihovoj moći.

Predsjednica Školskog odbora Branka Vuković je istaknula kako odluka da se školsko igralište pretvori u parkiralište nije dobra za Školu – koja je time izgubila pedagoški standard. „Djeca su izgubila siguran boravak na zraku jer su tamo provodili školske odmore. Mi to ne možemo prihvatiti, nećemo posustati i pokušavamo učiniti sve da im vratimo sigurno djetinjstvo. Od gradskih pa i državnih vlasti očekujem da pokažu kako im je stalo do djece. Zemljište na kojem je bilo nekadašnje igralište, a gdje je sada parkiralište, državno je zemljište. Svi u državi potpisujemo da su nam djeca vrijednost broj jedan. Pozivam sve nadležne da dokažu to“.

Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima i građanima koji su podržali ovaj prosvjed!

Emisiju Osječke TV, u kojoj je  gospodin Viktor Vanek govorio o našem igralištu, pogledajte na poveznici.

objavio: Mario Jager   datum: 1. 11. 2016.