Ovaj tjedan: 1940

Svjesni  vremena i okruženja,  u kojem današnje generacije učenika odrastaju, u našoj  je Školi osnovana Učenička zadruga Krežmolina. Cilj nam je  uključiti što veći broj učenika u razne oblike izvannastavnih aktivnosti. Kroz njih bi učenici proširivali svoja znanja stečena u nastavi, što bi im omogućilo, kroz praktičan rad, stjecanje  novih  radnih, proizvodnih, organizacijsko-marketinških, socijalnih i ekoloških  vještina i navika.

Učenike bi,  kroz rad u različitim sekcijama, željeli maknuti iz virtualnog svijeta računalnih igrica i  društvenih mreža  te potaknuti    razvijanje njihovih   radnih navika, društvenih vrijednosti i stvaralaštva.

Ime Učeničke zadruge Krežmolina nastalo je spajanjem dvaju glavnih obilježja  Škole, imena hrvatskog violinskog virtuoza Franje Krežme i  njegova glazbala violine.

Želja nam je  povezati se  s lokalnom zajednicom i sudjelovati u kulturnom životu našega  grada kroz  različite  oblike. Prvu smo suradnju ostvarili  s Udrugom Rubina, čije su nam članice pomogle u izradi ukrasnih predmeta tehnikom zlatoveza,  a  predstavljanje prvih proizvoda Zadruge  imali smo na Božićnom humanitarnom sajmu.

Odlukom  Izvršnog odbora Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva primljeni smo u redovno članstvo 16. listopada 2013. godine.

Voditelj Zadruge: Mario Jager

U sklopu Zadruge u školskoj 2017./18. godini djeluju sekcije:

1. Keramičarska (voditeljica Nevenka Mudri)

2. Likovna (voditeljica Nevenka Mudri)

3. Kreativna (voditeljica Marina Kamenar)

4. Ekološka (voditeljica Vlatka Antunović)

5. Modelarska (voditeljica Ivana Zakanji)

Kontakt:

Učenička zadruga  Krežmolina