Školski projekt 2014./15.: Rimska kultura

Školski projekt 2015./16.: Sport

Svjesni  vremena i okruženja,  u kojem današnje generacije učenika odrastaju, u našoj  je Školi osnovana Učenička zadruga Krežmolina. Cilj nam je  uključiti što veći broj učenika u razne oblike izvannastavnih aktivnosti. Kroz njih bi učenici proširivali svoja znanja stečena u nastavi, što bi im omogućilo, kroz praktičan rad, stjecanje  novih  radnih, proizvodnih, organizacijsko-marketinških, socijalnih i ekoloških  vještina i navika.

Učenike bi,  kroz rad u različitim sekcijama, željeli maknuti iz virtualnog svijeta računalnih igrica i  društvenih mreža  te potaknuti    razvijanje njihovih   radnih navika, društvenih vrijednosti i stvaralaštva.

Ime Učeničke zadruge Krežmolina nastalo je spajanjem dvaju glavnih obilježja  Škole, imena hrvatskog violinskog virtuoza Franje Krežme i  njegova glazbala violine.

Želja nam je  povezati se  s lokalnom zajednicom i sudjelovati u kulturnom životu našega  grada kroz  različite  oblike. Prvu smo suradnju ostvarili  s Udrugom Rubina, čije su nam članice pomogle u izradi ukrasnih predmeta tehnikom zlatoveza,  a  predstavljanje prvih proizvoda Zadruge  imali smo na Božićnom humanitarnom sajmu.

Odlukom  Izvršnog odbora Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva primljeni smo u redovno članstvo 16. listopada 2013. godine.

U sklopu Zadruge u školskoj 2016./17. godini djeluju sekcije:

1. Keramičarska

2. Likovna

3. Kreativna

4. Ekološka

5. Modelarska

Učenička zadruga  Krežmolina

OŠ Franje Krežme

Školska ulica 3

31000 Osijek

Voditelj: Mario Jager

e-mail: mario_jager@yahoo.com

ured@os-fkrezme-os.skole.hr

« Kolovoz 2017 »

I ove godine, plavom bojom označene naslove roditelji trebaju kupiti.