Učenici skupljali knjige i izrađivali kućice za napuštene mačke

Učenici naše škole su skupljali knjige i izrađivali kućice za napuštene mačke koje su prodavali na aukciji i time pomogli macama i radu Mandičine udruge u kojoj su angažirani građani treće životne dobi. Za organizaciju ove akcije zaslužna je naša profesorica likovne kulture, Nevenka Mudri. Više o akciji pročitajte u članku Jutarnjeg lista pod Opširnije.

Osnovnoškolci skupljali knjige i izrađivali kućice za napuštene mačke: ‘Hvala od srca!‘

Mališani su pokazali koliko se toga može napraviti ako se ujedine kako bi napravili nešto dobro

Ona je ta koja se bori za svaku mačku na koju naiđe. Osim borbe za život, udruga koju vodi pomaže i u kastracijama ničijih mačaka, koje se onda pušta na mjesta gdje su pronađena i o kojima se vodi računa tako što ih se redovito hrani te, u slučaju potrebe, vodi kod veterinara.

- Ne dam se, znate. Imamo aukcije na Facebooku, pa na taj način prikupimo nešto sredstava. Redoviti smo na sajmu antikviteta, gdje svaki mjesec imamo štand. Imamo i donore, tako da se pokrpamo. Ja osim toga imam servis za čuvanje djece, pa ono što na taj način zaradim, ide macama. Sve mačke o kojima se na ulicama brinem su kastrirane i zdrave, a u ovih par godina djelovanja brojne smo udomili i pomogli im - ponosno će Mandica, koja u stanu ima svojevrsno oporavilište za mačke - tamo su one smještene nakon kastracije, a prije povratka na ulicu, ili dok se liječe.

imageimage

objavio: Administrator   datum: 9. 9. 2022.