Međunarodni dan točkica

U našoj smo školi 15. rujna, po prvi puta na županijskoj razini, obilježili Međunarodni dan točkica. Zajedno s učiteljicom Alenkom Taslak iz Osnovne škole Dore Pejačević, Našice, učiteljicom Ivanom Hrastović Mandarić iz Osnovne škole „Vladimir Nazor“, Đakovo te učiteljicom Patricijom Hercog iz Osnovne škole Hinka Juhna Podgorač, učiteljica Ksenija Rumora kreirala je Flip grupu gdje su snimljene, dokumentirane i podijeljene aktivnosti kojima se obilježio Međunarodni dan točkica.

Učiteljica Ksenija Rumora na satu razrednika i na satovima engleskoga jezika s učenicima 6.b razrednog odjela je pogledala videozapis u kojem su prikazane stranice knjige Petera H. Reynoldsa „The Dot“ (Točka). Pregledavajući stranice knjige, učenici su slušali izvornog govornika kako čita spomenutu knjigu. Nakon toga poslušali su pjesmu „The Dot“ te su se kreativno izražavali crtajući različite crteže tehnikom točkanja i govorili o svojim stavovima i uvjerenjima, prednostima i nedostacima, mogućnostima i ograničenjima. Tijekom razgovora učenici su nastojali prevladati svoje nedostatke i stjecati realnu sliku o sebi.

U četvrtak (15.9.2022.) u 19 sati navečer učenici i učiteljica su se preko aplikacije MS Teams priključili videoprijenosu uživo iz Muzeja umjetnosti Metropolitan u New Yorku gdje su imali priliku poslušati autora i ilustratora knjige „The Dot“ Petera H. Reynoldsa i njegovog brata blizanca Paula A. Reynoldsa. Na kraju videoprijenosa po prvi je put izveden mjuzikl Dot Dot Dot čija se premijera planira za jesen 2023. godine.

Međunarodni dan točkica ohrabruje ljude da razviju svoju kreativnost. Ovaj događaj je inspiriran knjigom za djecu „The Dot“ Petera H. Reynoldsa. U knjizi učiteljica ohrabruje učenicu Vashti koja misli da ne može crtati. Razvoj Vashtijine kreativnosti počinje jednostavnim crtežom jedne točkice. Tako su i naši učenici započeli svoje crteže jednom točkicom i prepustili se da ih flomasteri odvedu u kreativan svijet stvaranja.

Poveznica na video:https://photos.app.goo.gl/6LGfXDNyzyju27L78

objavio: Administrator   datum: 3. 10. 2022.