1. B I GITARE

Učenici 1. b razreda posjetili su Dječje kazalište Branka Mihaljevića gdje su pogledali predstavu Tri medvjeda i gitara. Kako je ovo bio njihov prvi školski posjet kazalištu, učenici su ga sa svojom učiteljicom Vlatkom Antunović svečano obilježili integriranim tjednom u okviru Laboratorija mentalnog zdravlja tijekom kojega su čitali, pjevali i svirali.

Ukomponirali su i ekologiju te su od prikupljenih starih kutija za cipele, gumica iz kuhinje i ukrasa po volji napravili svoje gitare. Veliku pomoć pružili su i roditelji. Izrađujući nešto novo od prikupljenoga, učili su o očuvanju prirode, o igri i o druženju uz rad.

Učili smo također držati gitaru i svirati ju. Pri pažljivom sviranju svojih novih gitara primijenili smo aktivnosti školskoga Erasmus+ projekta Laboratorij mentalnog zdravlja kojima se razvijaju kreativnost, fokus i koncetracija te intenzivno povezivanje sa sadašnjim trenutkom i svijetom koji nas okružuje.

Na kraju našega maloga projekta zapjevali smo i zasvirali dobro poznatu pjesmu. Pokušali smo proizvoditi što vjernije tonove i različite zvukove koje smo pažljivo osluškivali. Otkrili smo da naše gitare proizvode različite zanimljive poznate i nove zvukove. Bilo je tu zvukova iz bajki, iz prirode, onih koji nas zovu na pokret, ali i onih koji nas smiruju i uspavljuju. Te smo zvukove povezivali sa svojim osjećajima i raspoloženjima, uz njih smo i pjevali i plesali.

Naš mali kreativni orkestar poslužio nam je za kreativni izričaj, rad i učenje, veselje i zabavu.

Na poveznici pogledajte i poslušajte našu izvedbu!

objavio: Administrator   datum: 5. 12. 2022.