DAN EUROPE OBILJEŽEN ON LINE SUSRETIMA UČENIKA NAŠE I ŠPANJOLSKE ŠKOLE

Učenici 1. b razreda sa svojom učiteljicom Vlatkom Antunović održali su on line susret s učenicima iz Toleda u Španjolskoj. U tehničkoj realizaciji pomogao je učitelj David Noci koji je omogućio tehničko spajanje.

Ovaj susret učenika članica Europske unije bio je jako poseban jer je održan 9. svibnja na Dan Europe. Deset je godina kako je Hrvatska postala dijelom europske obitelji. Ova je godina i Europska godina vještina.

Učenici su se za susret pripremili tako što su naučili pozdraviti na španjolskom jeziku, predstaviti se na engleskom jeziku i kazati nešto o sebi, upoznali su se sa španjolskom zastavom, napravili ju od kolaža te ponovili svoju omiljenu pjesmu Abeceda

Tijekom susreta bili su vrlo uzbuđeni. Rado su komunicirali s vršnjacima na daljinu. Sve je proteklo u veselju i radosti zbog takvog oblika rada. Maleni Španjolci bili su jednako tako uzbuđeni i pokazali su slične interese.

Nakon susreta djeca su izrazila zadovoljstvo ovakvim oblikom rada i  suradnje. Većini prvašića ovo je bio prvi put da komuniciraju sa strancima na engleskom jeziku. Bio je to veliki izazov koji je donio puno samopouzdanja i ponosa.  Djeca su osvijestila da je ovakav oblik susreta lako moguć uz pomoć tehnologije. Uočili su da je znanje stranog jezika jako važno. Dogovorili su se da će vrijedno učiti i razvijati svoju vještinu poznavanja engleskog jezika kako bi mogli nastaviti s ovakvim aktivnostima.

Učenici 5. b razreda, s učiteljicom Stanislavom Kuharski, na svojem su se on line susretu upoznali sa svojim vršnjacima iz španjolske škole. Osim što su pjesmom obilježili Dan Europe, razmijenili su zanimljivosti o svojim školama, gradovima, zemljama i vještinama te su tako započeli suradnju na novim i zanimljivim zajedničkim projektima.

Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji!

objavio: Administrator   datum: 9. 5. 2023.