Dragi osmaši,

približava se trenutak kada ćete  odabrati školu u kojoj ćete nastaviti svoje školovanje.

Postupke, upute i važne datume možete pročitati  pod opširnije, gdje se nalaze i slikovne upute za korištenje aplikacije. Za sve nejasnoće obratite se razrednicima, pedagoginji ili administratoru škole.

Potpisivanje PRIJAVNICA    ( učenikovi odabrani obrazovni programi) će se održati 9. i 10. srpnja od 8 do 12 sati u prostorijama škole. Potpisivanje vrši istovremeno učenik i roditelj. Nisu potrebni nikakavi dokumenti.

Većina vas već je nekoliko puta posjetila  internetsku stranicu upisi.hr pomoću koje će se učenici upisivati u srednju školu.

• Od 26.svibnja 2014. godine moguće je obaviti prijavu u kojoj je potrebno upisati broj mobitela kako bi uz korisničko ime i lozinku koristili i pin za ulazak u stranicu.

• Za sada učenici će moći pogledati svoje osobne podatke i ocjene od 5.-7.razreda. Ako ima kakvih pogrešaka potrebno je obratiti se razrednicima da se naprave ispravke.

Od 26. lipnja 2014. godine moguće je:

• “pretraživanje srednjoškolskih programa” – dobro proučiti – škole, vrste programa, upisne kvote, bodovni prag, opis zanimanja, dodatne uvjete, moguće zdravstvene kontraindikacije
  • Odabrati  6 programa i poredati ih prema redoslijedu želja (prioritetima)
  • NAPRAVITI SVOJU LISTU PRIORITETA (1.- 6. MJESTA) – MOŽEŠ MIJENJATI cijelo vrijeme (do 7.7.2014.)
  • Trenutno bodovno stanje i poredak na rang listama vidljivo je odmah po prijavi programa (osvježivanje svaki sat)

Kriterije za upis u školu nalaze se u „Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u šk. god. 2014./2015.

Osim toga dobro je proučiti Popis škola sa područja Osijeka koji nam govori o upisnim kvotama i trajanju pojedinih programa.

Svi vremenski rokovi nalaze se u Odluci o upisu učenika u 1. razred srednje škole u šk. god. 2014./2015.

Ove godine učenici neće dobiti pisane brošure oko upisa u srednju školu pa cjelokupnu brošuru "Idemo u srednju" možete pogledati u digitalnom obliku.

Mole se učenici i roditelji da dobro pročitaju sve obavijesti oko pojedinih programa koje se nude na internetskoj stranici za upise. Osobito je važno provjeriti kod kojih programa su uvjet za upis liječnički pregledi. S ciljem što boljeg informiranja oko zdravstvenih kontraindikacija donosimo i Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa.

Osim navedenog donosimo i Popis predmeta posebno važnih za upis, to su dva od tri predmeta koji se boduju za upis u pojedine programe.

Ako vas zanimaju planovi i programi pojedinih škola odnosno popis nastavnih predmeta koji su dio pojedinih programa pogledajte brošuru HZZZ-e  "Kamo nakon osnovne škole".

• 8.srpnja 2014. rang liste postaju konačne  - nema više nikakvih mogućnosti izmjene
  • 9. srpnja 2014 - Učenik i roditelj zajedno potpisuju prijavnicu čime potvrđuju odabir ( škole će isprintati)
  • 14. - 18. srpnja 2014. učenik dolazi u  srednju školu  i donosi dokumente i upisnicu - sami isprintavaju iz sustava (provjeriti na internetskim stranicama srednjih škola točno vrijeme)
  • 23. srpnja 2014. objava: 2. upisni krug – slobodna mjesta

objavio: Ivana Zakanji   datum: 4. 6. 2014.