Naša draga teta Luca, nakon 30 godina u Krežmi - zaslužena mirovina

U četvrtak, 3. veljače 2022. godine, učenici 8. a razreda s razrednicom Jasminom Rašković pripremili su teti Luci jedinstven program. Svi su učenici rado sudjelovali. Podršku je pružila i ravnateljica Jadranka Jurić sa stručnom i tehničkom službom škole te učiteljica Hrvatskoga jezika, inicijator ideje.

Pored učeničkih prigodnih darova tetu Lucu su do suza ganule napisane i pročitane osobne poruke učenika s duhovnim vitaminima, a posebno ju je nasmijao i kviz znanja o njoj te raznježio glazbeni nastup.

„Hvala vam od srca, djeco draga. Sve vas je teta Luca gledala 8 godina kako rastete od prvog razreda i baš sam sretna što ste postali tako dobri učenici i sutra ljudi. Slušajte svoje roditelje i učitelje.“

Učiteljica Luca Jelečević istaknula je kako je ideja začeta na satu Hrvatskoga jezika u sklopu mjesečnog projekta izrade časopisa i biranja zanimljive osobe za intervju. Učenici su jednoglasno odabrali tetu Lucu zbog dugogodišnjeg rada u školi i njezine vedre naravi i susretljivosti.

Zaključnu misao dala je ravnateljica: „Zahvaljujem teti Luci, učenicima i učiteljicama. Preplavile su me emocije i sretna sam kada vidim kako učitelji njeguju empatiju kod učenika. U svom javnom nastupu uvijek kažem „mi“, svi djelatnici škole, različiti poslovi, ali jedan kolektiv - kao jedna obitelj.“

Naša škola uspješno sudjeluje u raznim projektima. Škola dobrih djela nas posebno raduje i zato s vama dijelimo dio naše dobrote na djelu. A tek da vidite kakvi smo pri jelu - kad je teta Luca napunila slatkišima punu zdjelu.

I tako dok smo mahali našoj teti Luci za oproštaj, naš računovođa Borna stavio je „točku na i“ dobrog raspoloženja i smijeha „Teta Luco, ne brinite za regres, šaljem Vam ga u ponedjeljak - uživajte u mirovini.“

objavio: Administrator   datum: 7. 2. 2022.