Što je mindfulness?

Što ste jučer ručali? Kakvog je okusa, boje, oblika bila hrana ? Sjećaš li se što si jučer imao odjeveno? Je li na majici bio natpis ili slika? Kojeg je okusa pasta za zube? Jesi li primijetio na putu do škole stablo, nebo, pticu....?

U današnje vrijeme živimo jako ubrzano, pretrpani smo informacijama, ponekad smo rastreseni te imamo puno obaveza za obaviti. Često radimo više stvari u isto vrijeme. Tehnologija, ekrani, društvene mreže su stalno prisutni u našem životu. Dok obavljamo jednu aktivnost, naš um često odluta u drugom smjeru (najčešće razmišlja o prošlosti ili brine o budućnosti) te ponekad stvari obavljamo automatski, kao da smo na autopilotu.

U našem Laboratoriju mentalnog zdravlja smo vam pripremili puno zanimljivih i zabavnih aktivnosti, vježbica, radionica kojima jačaš svoj mozak i brineš o mentalnom zdravlju.

Kao što redovitom vježbom i tjelesnom aktivnošću možemo oblikovati naše mišiće tako možemo i vježbati usmjerenu pažnju primjenom vježbi koje se zovu mindfulness.

Čuli ste za mindfulness, ali još uvijek ne znate što je to doista. Kako ga možemo uklopiti u naš svakodnevni život, školovanje, aktivnosti, slobodno vrijeme?

Mindfulness nam pomaže da svoju pažnju namjerno i svjesno usmjerimo na jednu stvar u određenom trenutku i budemo potpuno prisutni u tome što radimo, mislimo ili osjećamo.

Mindfulness znači biti usredotočen.

Mindfulness znači biti znatiželjan.

Mindfulness znači biti kreativan.

Mindfulness znači biti opušten.

Mindfulness znači biti strpljiv I blag prema sebi.

Koje sve dobrobiti možeš imati od primjenjivanja mindfulnessa pogledaj u videu na poveznici.

objavio: Administrator   datum: 21. 2. 2022.