Noć čitanja

Uoči Međunarodnog dana dječje knjige, ususret Svjetskom danu knjige i autorskih prava te Danu hrvatske knjige, profesori OŠ Franje Krežme sa svojim su učenicima obilježili Noć čitanja kako bi zajedničkim snagama pozornost skrenuli na knjigu i čitanje, njihovu vrijednost i značenje za pojedinca i zajednicu. Noć čitanja održana je u petak 1. travnja od 19.00 do 22.00 sata.

Zanimljivu radionicu na kojoj se čitao Harry Potter na hrvatskom i engleskom jeziku u ugođaju misterioznog dvorca organizirale su profesorice Margareta Zdelar i Dunja Hajduković. Osim čitanja uz tinjajuću svjetlost bezbroj svjećica i starinske svjetiljke učiteljice su učenike iznenadile kvizom, pečenjem kokica, lutkarskom radionicom na kojoj su sudjelovale i studentice Akademije za umjetnost i kulturu. Gost iznenađenja bio je Harry Potter kojeg je glumio učenik Marko Jukić, veliki obožavatelj Hariya Poterra kojemu su učenici na vrućem stolci postavljali pitanja koja su ih oduvijek zanimala o svijetu opisanom u knjigama.

Učiteljica Nataša Turkalj je na svoju radionicu kineske poezije i kulture pozvala gošću gđu Li Dong Grkinić rođena u Kini koje je pričala o kulturi i običajima svoga grada Šangaja.

Uz čitanje Biblije i istraživanje što je Isus jeo u svoje vrijeme, učenici 3. razreda ugodno su proveli Noć čitanja uz pjesmu, kviz, igru i ukusne palačinke koje su im pripremile učiteljice Jasmina Rašković i Lidija Hećimović.

Učiteljica Sanja Filaković organizirala je izvrsnu radionicu Pišemo priču s učenicima 2. razreda po uzoru na knjigu spisateljice dječjih knjiga Ivane Barković Bojanić.

Radionica Čitajmo zajedno poticala je čitanje odabranih odlomaka iz omiljenih književnih djela. Radionicu su upotpunili glazbeni doživljaji izvođača učenice Jane Micevsky na violini i učenika Gabriela Crnoja na klarinetu. Gosti iznenađenja bili su voditeljica dječjeg odjela GISkO-a Suzana Biglbauer i učitelj Dražen Prigl koji su poticali čitanje i ljubav prema knjizi.

Uzmi knjigu-daruj knjigu je radionica koju je organizirala učiteljica Luca Jelečević kojom je poticala učenike na čitanje i međusobno preporučivanje knjiga i književnih vrsta.

Učenike su posebno razveselile zabavno-edukativne radionice čija je svrha bila popularizacija čitalačkih i književnih djela.

Fotogaleriju možete pogledati na poveznici.

objavio: Administrator   datum: 4. 4. 2022.