Četvrti međunarodni sastanak na Cipru: Briga o očuvanju okoliša i povezivanje s prirodom

U sklopu Erasmus+ KA229 projekta Together-to get there učitelji OŠ Franje Krežme iz Osijeka sudjelovali su na 4. mobilnosti - međunarodnom projektnom sastanku u Nikoziji, Cipar (5.-8. 4.2022.)

Tri međunarodna projektna sastanka do sada su se održali u Hrvatskoj, Finskoj i Grčkoj, s temama zemlja, voda i zrak te su se realizirale brojne projektne aktivnosti u školama zemalja kao i videokonferencijski susreti učenika.

Tema sastanka na Cipru bila je briga o očuvanju okoliša i povezivanje s elementima prirode. Kako zbog Covid mjera učitelji nisu bili u mogućnosti, kao na dosadašnjim sastancima, poučavati učenike škole domaćina, aktivnosti su se odvijale izvan škole.

Učenici svih škola zemalja sudionica aktivno su istraživali što oni mogu učiniti za očuvanje okoliša i spas planeta te su izrađivali plakate i poruke s tom temom. Učitelji su predstavili uratke i plakate učenika svoje škole, a interaktivni plakat, e- book, s radovima učenika naše škole na temu očuvanja okoliša možete pogledati na poveznici What can we do? e-book_ Krežma

Tema sastanka obrađena je i s aspekta pozitivne psihologije i mindfulnessa kroz predavanje i radionicu učiteljice Stanislave Kuharski: Eko mindfulness i povezivanje s prirodom, kada su kao primjeri dobre prakse predstavljene i aktivnosti Erasmus+ KA1 projekta naše škole Laboratorij mentalnog zdravlja.

Tijekom ove mobilnosti sudjelovali smo na e- Twinning edukaciji, posjetili smo ciparsku osnovnu školu Makedotonitissa ´s ´A te se upoznali s  ciparskim školskim sustavom, a na edukativnom izletu istraživali smo s prirodne i kulturne ljepote Cipra.

Više o svim aktivnostima tijekom sastanka te dojmovima i boravku na Cipru možete pogledati u video izvještaju: CYPRUS_VIDEO REPORT_ ALL , a detaljno izvješće učitelja s ove mobilnosti (uz priložene materijale, fotografije i video izvještaje po danima) možete pročitati na: IZVJEŠĆE UČITELJA_ KA2_ CIPAR.docx

Koordinatorica projekta
                                                                                  Stanislava Kuharski, prof.

objavio: Administrator   datum: 21. 4. 2022.