Ukratko

U utorak 5. lipnja Krešimir Bubalo, gradonačelnik Osijeka, i Mladen Fogec, predsjednik Uprave Siemensa Hrvatska podijelili su osječkim osnovnim školama pakete „Škrinje otkrića“. Ona predstavlja dar Siemensa mlađim uzrastima i u njoj se nalazi edukativni tehnički materijal koji razvija sposobnosti djece.

Isti dan je naša škola ugostila dr. Cristopha Bergnera, povjerenika njemačke savezne vlade za iseljeništvo i nacionalne manjine i zastupnika u njemačkom parlamentu Bundestagu. G. Bergner i njegova delegacija, uz predstavnike Njemačke zajednice, posjetili su Subotnju školu njemačkoga jezika i poslušali program koji su učenici škole priredili.

Župan osječko-baranjski dr. sc. Vladimir Šišljagić, podijelio je zahvalnice i diplome našim učenicima. Među najboljima u županiji smo bili iz kemije, fizike, literarnih radova, dramskih postignuća, geografije i njemačkoga jezika, dok smo na razini Hrvatske zaslužili zlatnu plaketu za najbolji zbor.

Kao i svake godine, i ove smo nedjelje zajedno s učenicima i uposlenicima proslavili misu zahvalnicu na kraju školske godine. Osim OŠ Franje Krežme, pozvane su OŠ Ivana Filipovića, Svete Ane, Antuna Mihanovića i Vladimira Becića, sve s područja gornjogradske župe u Osijeku.

objavio: Ivana Zakanji   datum: 11. 6. 2012.