Zadnji međunarodni sastanak u Španjolskoj i tema PLANET ZEMLJA

Šesti međunarodni sastanak, koji se održao u Son Macià, Mallorca, Španjolska (17. -20. 5. 2022.) zadnja je mobilnost u Erasmus+ KA2 projektu Together to get there- projektu školskog partnerstva šest zemalja za jačanje ekološke osviještenosti kroz suradničko poučavanje i pozitivnu psihologiju. U skladu s krovnom temom i ciljevima cijelog projekta tema zadnjeg sastanka bila je „Planet Zemlja“ kao prikaz primjera dobre prakse i ishoda brojnih realiziranih aktivnosti tijekom tri godine trajanja projekta.

Učenici i učitelji škole domaćin, CEIP Mestre Pere Garau, Mallorca, srdačno su nas dočekali programom dobrodošlice. Predstavili su nam svoju zemlju i regiju te nas upoznali sa životom i radom u njihovoj školi, čime su započele brojne, zanimljive i raznolike projektne aktivnosti (Program_Mallorca).

Nastavak teksta o njihovom iskustvu pročitajte pod opširnije.

Prvoga dana su učitelji svih zemalja sudionica španjolskim učenicima predstavili svoje zemlje, gradove i škole iz kojih dolaze, a sljedeći dan bio je u znaku suradničkog poučavanja kada su se izvodile nastavne aktivnosti vezane za temu sastanka. Timovi- parovi učitelja prethodno su se, komunicirajući na daljinu, dogovarili o sadržajima i zajedničkom izvođenju nastave u razredima škole domaćin.

Članovi našeg projektnog tima surađivali su s kolegama iz Španjolske. Učiteljica Vlatka Antunović i učitelj Juan Lompart u prvom su razredu održali sat o zaštiti mora i oceana od plastike (Vlatka Antunović_Izvješće_KA2 Mallorca.docx), a učitelji David Noci i Anita Ivančičević s kolegicom Margalidom Fuster i učenicima drugog razreda provodili su nastavne aktivnosti kojima potiču očuvanje našeg planeta (David Noci_ Izvješće_ KA2 Mallorca.docxAnita Ivančičević_Izvješće_KA2 Mallorca.docx).

Tijekom našeg boravka na Mallorci imali smo prilike upoznati ljepote, znamenitosti, kulturu i posebnosti ovog španjolskog otoka. Istaknuli bismo posjet drugoj najvećoj europskoj katedrali u glavnom gradu Palmi de Mallorca te Spilji Drach uz nevjerojatan doživljaj koncerta u čarobnom spiljskom ambijentu.

Završna svečanost započela je priredbom učenika uz snažne poruke o važnosti brige za naš planet Zemlju i zajedničku izvedbu pjesme Imagine, nakon čega je uslijedila podjela certifikata svim sudionicima.

Tijekom ove tri godine trajanja projekta ostvarile su se brojne značajne suradnje i prijateljstva među učenicima i učiteljima škola sudionica, za koje vjerujemo da će se, unatoč skorom službenom završetku projekta, još dugo nastaviti. Ovim putem od srca zahvaljujemo svim našim projektnim partnerima, našim učenicima i svim učiteljima projektnog tima naše škole za sav trud, rad i predivna nova iskustva koja su nas sve skupa višestruko obogatila na profesionalnim i osobnim razinama.

Erasmus+: Obogaćuje živote, širi vidike!

VIDEOIZVJEŠTAJ 6. međunarodnog projektnog sastanka u Španjolskoj možete pogledati na poveznici:  https://www.youtube.com/watch?v=BOADRhbkDFU&t=1s

Izvješća učitelja o sudjelovanju na 6. međunarodnom projektnom sastanku u Španjolskoj (o suradničkom poučavanju, realizaciji nastavnih aktivnosti i dojmovima, uz fotografije i videozapise) pogledajte na poveznici: Izvješća učitelja_ KA2 Mallorca '22.

Koordinatorica Stanislava Kuharski, prof.

objavio: Administrator   datum: 10. 6. 2022.